úvod | balení dárků | předváděcí show a akce | svatební nabídka | zajímavosti, novinky | knihy | kontakt
darkovebaleni.cz kreativnikurzy.cz e-shop

Radka Křivánková

Radka Křivánková se narodila v Praze v r.1968, vystudovala SŠ propagační výtvarnictví a poté krátce pracovala jako aranžérka.

Po návratu z mateřské dovolené se v r.1995 rozhodla pro samostatné podnikání a založila první českou firmu „Ozdobné balení dárků“ nabízející dárkové balení zákazníkům obchodních domů v Praze.

Díky originálním a netradičním způsobům balení dárků si zákazníci tuto službu brzy oblíbili a stala se tak velmi žádanou. Během pár let Radka Křivánková firmu postupně rozšiřuje i do dalších obchodních domů a nákupních center.

Dnes se v její firmě ozdobně balí dárky a vyrábějí luxusní krabice i pro nejvýznamnější státníky a osobnosti kulturního i politického života – např. pro Václava Havla, Václava Klause, pro japonský císařský pár, princeznu Dianu, Michaila Gorbačova a mnoho dalších…

Kurzy

V r.1998 se Radka Křivánková rozhodla pořádat kurzy a předávat své zkušenosti výukou různých technik dárkového balení. Těmito kurzy prošlo již více než 600 zájemců nejen z celých Čech, ale i ze zahraničí. Účastníci byli například i z Ruska, Chorvatska, Německa a před nedávnem i paní velvyslancová z Egyptské arabské republiky. Více o kurzech

Rekordy v Guinnessově knize

V r. 2001 se Radka Křivánková zúčastnila mezinárodního Festivalu rekordů a kuriozit, kde představila svůj nejmenší ozdobně zabalený dárek - opál o průměru 3 mm. Tento mini dárek byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší ozdobně zabalený dárek.

O rok později zabalila největší dárek – kamion Iveco o rozměrech 8 x 4 x 3 m, který se stal rovněž rekordem zapsaným v Guinnessově knize. Více o rekordech

Televize, časopisy

Radka Křivánková pravidelně vystupuje v TV pořadech - např. Sama doma, Rady ptáka Loskutáka, Prima jízda, Snídaně s Novou, Jak na to, Receptář apod., kde divákům předvádí novinky a různé způsoby dárkového balení.

Spolupracuje i s mnoha časopisy - vyšly články např. v časopisech Marianne, Elle, Cosmopolitan, Tina, Katka, Receptář, Květy, Vlasta, Žena a život, Mladý svět, Esquire…

a je častým hostem i různých rozhlasových stanic - např. radio Impuls, Kiss, Český rozhlas, Frekvence 1…
Některé články si můžete přečíst zde

Předváděcí akce

Radka Křivánková pořádá také předváděcí akce a show v balení dárků v rámci různých veletrhů, výstav a slavnostních akcí – vystupovala například na Mezinárodním knižním veletrhu v německém Frankfurtu, na veletrhu cestovního ruchu GO v Brně, v Praze na veletrhu Pragoflora i na nejrůznějších kongresech významných firem.

V dubnu 2007, v rámci představení nové kolekce módní značky německé firmy Olsen, uspořádala originální módní přehlídku z papírových modelů, pro pánský časopis Esquire dárkově zabalila nahou slečnu a v současné době připravuje se špičkovými módními návrháři i další akce.

Spolupracuje i s mnoha významnými firmami – např. Dowe Egberts, Ford Charouz, Tupperware, KLM, ČSA, Air France, Avon, 3M, Zentiva, Philips, Vodafone, T-mobil, Sony Ericson, Siemens…

Knihy

Přesto, že si zpočátku chtěla Radka Křivánková všechny své nápady na balení dárků chránit a nechat patentovat, rozhodla se nakonec pro zcela opačný a i riskantní krok – své nápady prozradit, sepsat a vydat knižně.

Po třech letech hledání vydavatelství nakonec uspěla a v r.2003 vyšla první kniha „Ozdobné balení dárků“ - zároveň to byla první kniha svého druhu u nás a měla až nečekaný úspěch - celý náklad (5.000 výtisků) byl během jednoho měsíce vyprodán.

Radka Křivánková zjistila, že jí tento počin přinesl mnohem více radosti, než kdyby své nápady tajila a využívala jen pro svou firmu – díky knize se rozšířilo balení dárků po celých Čechách a lidé si tak mohou předávat krásně zabalené dárky, kterými udělají radost. O tom svědčí i velké množství krásných dopisů, které přicházejí.

Díky velkému ohlasu a zájmu o balení dárků, se Radka Křivánková rozhodla v prozrazování svých nápadů pokračovat a o rok později vydala druhý a poté i třetí díl.V současné době připravuje již pátou knihu a doposud celkový náklad přesáhl 50.000 výtisků.

Ocenění

V r.2005 byla Radka Křivánková vybrána společností FEBIO a firmou Vodafone mezi dvanáct nejúspěšnějších podnikatelů v ČR, o kterých byl natočen samostatný televizní dokument. Byl odvysílán v dubnu r.2006 na TV Prima. Dokument zde

V r. 2005 byla zařazena do „Almanachu Českých osobností a firem“ 

V r. 2006 byla vybrána celosvětovou organizací „Who is Who“ a zařazena do encyklopedie nejúspěšnějších osobností.

Soukromí

Soukromé zájmy jsou často propojeny s pracovními a patří k nim především cestování, výtvarné a kutilské práce všeho druhu, psaní povídek a spolupráce se společností Milahelp (www.milahelp.cz).
:o)